Cilvēka un dabas sadarbībā ir rodams spēks, svētība un harmonija. Kā to izzināt un pielietot?

Kāpēc Pokaiņu akadēmija?

Kā vēsta pētnieki, Pokaiņi ir īpaša vieta Latvijā.  Kādreiz to uzskatīja par Baltu sakrālo centru. Šeit iespējams ir bijusi seno eiropas dižpriesteru Gallu skola, Pokaiņu priesteru darbības vieta un dabas, sakrālo un Gara zināšanu centrs.  Lai nu kā, bet Latvija ir Svētvietām pārbagāta Zeme. Kāpēc gan tam neatdzimt? Vienotībai ar dabu un Gara zināšanām ir spēks! Vai tad Gara zinības neceļ tautas labklājību? Ja nav garīgās labklājības, tad nevar būt arī materiālas labklājības. Nosaukums Pokaiņu akadēmija simbolizē Gara audzināšanu un izglītību, saikni ar Dabu, Svētvietām un Sakrālo svētku - Gadskārtu godināšanu.

Ko mēs darām?

Mēs apzinām Latvijas Svētvietas un izzinām to  nozīmi mūsu tautas vēsturē, kas sniedzas gadu tūkstošu tālā senatnē.  Cilvēks vienmēr ir varējis smelties spēku dabā, izzināt sevi un sajust vienotību ar Visumu , Dabu un Dievu. Daba un Svētvietas ir viens no veidiem, caur kuru mēs varam pietuvoties Kosmosa likumu izzināšanai, pietuvoties Dievam. Ar pietāti un cieņu mēs vēlamies atgriest mums mūsu Svētvietas, mūsu Māras baznīcas - vismaz Gadskārtas svinot, izjust šo burvību un svētību. Gadskārtām mēs veltam īpašu vērību - dzīvot saskaņā ar laika ritējumu pēc Saules un Dabas. Mūsu Gadskārtas - pavisam tās ir astoņas - mēs atzīmējam dažādās Latvijas Svētvietās. 

Ko mēs varam?

Iepazīstināt jūs ar Pokaiņu sendienu un mūsdienu  pielietojumu pēc  Pokaiņu pētnieku pētījumiem un secinājumiem, gan pēc mūsdienu nostāstiem un ļaužu pieredzes, Dalīties zināšanās, kā iet Dabā, kā rast saskari ar to, mieru, harmoniju, prieku un veselību. Kā sajust savu spēku. Kā dzīvot vienā ritmā ar Dabu. Kā izzināt sevi un savu potenciālu ar dažādiem instrumentiem.  Īpaši priecājamies par bērnu un jauniešu apmeklējumiem, jo viedāki jaunie, jo spēcīgāka tauta mēs kļūsim. 

Aktuāli

Ziemassvētku gaidās Pokaiņos.

 

 

21.12. pavisam mierīgā gaisotnē pulcēsimies Pokaiņos pie kamīna. Šī diena plānojas būt mierīgā gaisotnē, satiekoties Pokaiņos, izejot kādu līkumu pa mežu, un tad pie kamīna ar groziņiem gremdēsimies sarunās ar vecajiem un jaunajiem Pokainiešiem par šo brīnišķīgo laiku, par Pokaiņiem, par savām izjūtām un par to, ko mēs varam darīt mūsu visu labā.

Aicinām studentus, skolēnus un bērnus smelties zinības Pokaiņu mežā nedaudz mistiskā gaisotnē. Gaidām jūs tematiskās ekskursijās mežā! Lasiet vairāk sadaļā Ekskursijas.

Aktuāli

Iesaisties!

Priecāsimies par katru, kurš var pienest zināšanas Latvijas Svētvietu izpētē un palīdzēt atgriezt tās mūsdienās. Par katru, kam ir   zināšanas, kuras var nodot cilvēkiem - lūdzu rakstiet mums, mēs tās publicēsim mājas lapā. Zinātnieki, Zintnieki, Vēsturnieki, Pētnieki - ikviens, kurš vēlas iesaistīties. Arī Svētvietu sakopšana ir Svētīgs darbs! Sekojiet līdzi mājas lapā - mēs aicināsim uz sakopšanas darbiem!

© 2023 by Nature Org. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now